Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri ve Kullanıcı Yorumları

beyaz gri akrilik kapaklı mutfak dolabı

Akrilik mutfak dolabı modelleri ile siz de mutfağınızın görünümünü modern bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Akrilik mutfak tasarımında oldukça önemli olan akrilik dolap renkleri belirlenirken evinizin ve zevklerinizin renklerini yansıtmayı ihmal etmemelisiniz.

Akrilik mutfak dolapları belirlenirken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de mutfağınızın metre karesidir.

iç mimar danışmanlık
iç mimar danışmanlık
sarı ve gri renk mutfak dolabı
sarı ve gri renk mutfak dolabı

Akrilik mutfak dolabı seçilirken beyaz akrilik mutfak genellikle dar mutfaklar için tercih edilse de minimalist çizgilerle tasarlanmış her türlü mutfak modelleri için beyaz renk kullanılabilir.

Akrilik mutfak nedir sorusuna da cevap aramaya çalışacağımız bu yazımızda akrilik mutfak temizliği konusunda da bilgiler vermeye çalışacağız.

Neler Okuyacaksınız?

İki renkli mutfak dolapları

  1. Akrilik mutfak nedir?
  2. Mutfak dekorasyonu için akrilik dolap
  3. Akrilik mutfak dolapları ile sade ve şık mutfaklar
  4. Akrilik mutfak dolabı fiyatları
  5. Akrilik mutfak dolabı temizliği kolay mı?
  6. Akrilik mutfak dolabı modelleri hakkında kullanıcı yorumları
  7. Akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı?

Akrilik mutfak nedir?

Günümüzde özellikle modern çizgilere sahip mutfakların vazgeçilmez dolap nitelikleri arasında yer alan akrilik kaplamanın oldukça önemli avantajları vardır. Akrilik mutfak dekorasyonu için ham mdf üzerine pvc bazlı bir folyo preslenerek akrilik oluşturulmaktadır. Akrilik mutfak dolapları gövdelerinde bu kaplama kullanılmaz sadece kapaklar ve dış bölümdeki görünen yüzey üzerine uygulanmaktadır.

Akrilik mutfak dolapları ihtiyacın üzerinde bir ebatla üretilmektedir. Bu üretimin temel amacı istenilen ölçülere uygun dolap kapağı tasarımında bulunabilmektir. Ölçümü yapılan mutfak için kesilen parçaların kenarları da bir milimetre kalınlığındaki pvc ile kaplanarak renk ve dizayn konusunda ortaya çıkabilecek problemler giderilmektedir. Bu kaplamada kapakların renkleri ile aynı kenarlık kullanılması gerekir.

Akrilik kapakların üretilmesinde yüksek teknolojiye sahip makineler kullanılmaktadır. Çizilmez akrilik kapakların üretimindeki baskı kalitesi uzun yıllar hijyenik şartlara sahip mutfak dekorasyonu için tercih edilmektedir.

Mutfak dekorasyonu için akrilik dolap

Mutfak dekorasyonu için akrilik mutfak özellikleri de göz önünde bulundurularak tercih yapılabilir. Akrilik mutfak dolabı için en belirgin niteliklerden biri de parlak bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu parlaklığın diğer ahşap muadili olan mebrana göre oldukça yüksek seviyede olması önemli artılarından biridir.

Mutfak dekorasyonunu belirgin kılan önemli ölçütlerden biri mutfak dolaplarının rengi ve parlaklığıdır. Parlaklık konusunda oldukça iddialı olan akrilik dolap kapakları renk skalası ile de hemen hemen her müşterinin beğenebileceği alternatiflere sahip olacak üretim çeşitliliğine sahiptir.

Mutfak dekorasyonu için kullanacağınız birçok dolap kapağı alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan sizin için uygun olanını seçerken mutfağınızın metrekaresi, gün ışığından faydalanma durumu, zevkiniz ve evin toplam dekorasyon anlayışı gibi etkenler de belirleyici rol oynamaktadır. Bu sebeple akrilik dolap kapağı seçiminde mutlaka bu ölçütleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Akrilik mutfak dolapları ile sade ve şık mutfaklar

Akrilik dolap renkleri konusunda müşterilerin oldukça fazla seçeneğe sahip olmasının yanında genellikle beyaz renk ve türevlerinin diğer renklere oranla daha baskın bir taleple üretilmesi söz konusudur.

beyaz gri akrilik kapaklı mutfak dolabı
beyaz gri akrilik kapaklı mutfak dolabı

Beyaz akrilik mutfak görselleri ile elde edilen sade ve şık görüntünün gerçek yansımasının da en az görsellerdeki kadar etkileyici olduğunu da ifade etmeliyim. Akrilik mutfak örnekleri arasında beyaz rengin dışında kırmızı, siyah gibi zıt renklerle oluşturulmuş modelleri de listenize ekleyebilirsiniz.

Minimalist bir tasarım düşünceniz varsa beyaz akrilik mutfak dolabı tam da istediğiniz sonucu elde etmenizde size yardımcı olacaktır. Sade, şık ve çok renkli olmayan mutfaklar sayesinde mutfağınızın hayatınıza katacağı enerjiyi doğrudan hissetmeniz mümkün olacaktır.

Minimalist anlayış için kullanılan beyaz akrilik mutfak dolabı sayesinde mutfak içindeki diğer mobilya ve aksesuarların da beyaz tonlar ile kullanılması gerekecektir. Bu da toplam mutfak dekorasyonu için pozitif bir katkının oluşması anlamına gelir.

Akrilik mutfak dolabı fiyatları

Akrilik mutfak dolabı fiyatlarını belirlerken sadece ölçüme dayalı sonuca bakarak karar vermemelisiniz. Bazen firmalar arasında ölçüm sonucunda ciddi fiyat farkları meydana gelmektedir. Akrilik mutfak dolabı metrekare fiyatları çok fazla değişkenlik göstermese de firmaların sizden talep ettikleri ücretlerde ciddi farklılıklar olabilmektedir. Bunun nedenini firmaların hizmet kalitesi ve kullandığı diğer malzemelerin nitelikleri ile işçilik kalitesi belirlemektedir. Bu sebeple akrilik dolap kapakları fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

beyaz gri akrilik kapaklı mutfak dolabı
beyaz gri akrilik kapaklı mutfak dolabı

Seçimi yapmadan önce referansları sağlam ve kendi üretim yapabilme kapasitesine sahip firmalardan birkaçının ücretsiz keşif yapmasını sağlamalısınız. Bu keşifte bazı firmalar istediğiniz özellikleri not alarak mutfağınızın muhtemel görüntüsünü üç boyutlu olarak sizinle paylaşmaktadır. Bunun yanında kullanacakları malzemeler ile ilgili de bilgi veren firmalar tüm bunların sonunda akrilik kapak fiyatları ve toplam hizmet bedelini sizinle paylaşır.

Unutmayın tek başına dolap kapağı satın almayacaksınız. Menteşesinden kapak kulplarına kadar birçok malzemenin kalite değerleri birbirinden farklı olarak üretilmektedir. Bu da maliyetin size yansıması anlamına gelir.

Akrilik mutfak dolabı temizliği kolay mı?

Hanımların önemli sorunlarından biri de mutfak temizliğidir. Mutfağın çok çabuk kirlenmesi aynı zamanda temizlik için ciddi sürelerin de mutfak için harcanmasına neden olmaktadır. Akrilik dolap temizliği bayanların oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecekleri temizliklerdendir.

Kolay akrilik mutfak dolabı temizliği için nemli bir bez ile silme işlemini gerçekleştirmek çoğu zaman yeterlidir. Parlak ve kaygan bir yüzeye sahip olan akrilik dolaplar bu sebeple çok çabuk kirlenmezler ve leke tutmazlar. Bu büyük avantajı sebebiyle bayanların akrilik mutfak dolaplarını temizleme konusunda zorlanmayacağını ifade etmeliyiz.

Akrilik mutfak dolabı modelleri hakkında kullanıcı yorumları

Akrilik mutfak dolabı kullanan bazı kullanıcıların akrilik mutfak dolabı yorumları aşağıdadır. Bu yorumlardan yola çıkarak kafanızda akrilik mutfak dolabı fikirleri şekillenebilir.

“Benim mutfağım da akrilik. Senin düşündüğünün tam tersi akrilik en çizilmeyen ve çevre şartlarına dayanıklılık gösteren tek malzeme. En son çıkan malzeme zaten akrilik önemli olan içine sinmesi sonuçta bir kadının en çok zaman geçirdiği yer mutfak. El izine gelince el izi her zaman belli olur ışığın geliş yönü önemli.”

“Benim mutfağım da akrilik 6 ay önce yaptırdık. Ben çok memnunum çok çabuk temizleniyor. Parmak izi benim için sorun olmuyor kapakları açmak için tuttuğumuz kollar uzun ve enine kullanıldı kolları tutarak açıyoruz. Onlar el izi oluyor işim bitince siliyorum el izlerini yani hepsi bu, kapaklara dokunmuyoruz genellikle. Bilgin olsun istedim.”

“Koyu renkli parlak yüzeyler,açık renklere nazaran daha çok çizik ve el izini belli ediyor. Seçiminizi daha açık renklerden yana yaparsanız daha rahat kullanırsınız bence.”

“Merhaba, bende mutfağımı yeni yaptırdım henüz 2 ay oldu akrilik yaptırdım ve çok memnunum. Evet parmak izi oluyor ama temizliği kolay ve çok çok şık duruyor. Beyazda parmak izleri abartıldığı kadar belli olmuyor. Ben pişman değilim bugün olsa yine parlak derim. Benim banyo dolaplarım Lake , portmantom da beyaz akrilik hepsi birbirinden güzel.”

Akrilik mutfak dolapları kullanışlı mı?

Akrilik mutfak dolabı kullananlar genellikle bu dolapları kullanışlı bulduğunu ifade etmektedir. Kullanıcı yorumlarında dikkatimizi çeken nokta her akrilik olarak üretilen dolap kapaklarına çok fazla güvenmememiz gerektiğidir. Bazı firmaların malzeme kalitesi oldukça düşük olabilmektedir. Bunun yanında çizilir ve çizilmez akrilik dolap kapaklarının olduğunu ifade edelim. Bu dolap kapaklarından çizilmez olanları tercih etmeniz çok fazla sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Akrilik mutfak dolapları parmak izi konusunda biraz daha hassastır. Yüzeyin parlak olması sebebiyle oluşabilecek parmak izlerini gün ışığı altında çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple bu konuda hassas olanların kullanımda dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz.

Akrilik mutfak dolaplarınız için kulp seçimi yapmadan “Mutfak dolabı kulpu seçimi nasıl olmalı” yazımızı okuyun

Not: İçerik Dekordiyon sitesinde yayınlanan blogdan alınmıştır.