Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Olmalı? | Dolap Kulp Seçimi

Dolap seçiminizi tamamladınız, sıra geldi mutfak dolabı kulp seçimine! Peki, hangi mutfak tarzına hangi mutfak dolabı kulp tercihi yapılmalı? Çok sayıda farklı malzeme, çok sayıda farklı tasarım arasından seçiminizi nasıl yapacaksınız?

Evet, sizin için sunulan çok sayıda seçenek var. Mutfağınızın büyüklüğü, tercih ettiğiniz dekorasyon türü, modern bir mutfak yaratmak istemeniz gibi kriterler üzerinden siz de kolayca mutfak dolabı kulpları seçimi yapabilirsiniz. Oluşturulan şık bir mutfak düzeni ile dolaplarınızın da rahat bir kullanımı olması sağlanacak. Malzeme ve tasarım seçimi konusunda önerilere göre hareket edebilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız?

Mutfak Dolabı Kulpları Nasıl Seçilmeli?

mutfak dolabı modelleri
mutfak dolabı modelleri

Dolaplar için dikkat çeken ve işlevselliği sağlayan kulplar olacak. Mutfak dolabı kulp için seçiminiz nasıl olacak? Evet, seçiminiz için dikkat etmeniz gereken hem dolaplar ile uyumu hem de mutfak dolaplarınız ile uyumu olacak. Kişisel zevklerinizi de ön plana koyarak seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

1.Metal mutfak dolabı kulpları

Metal olan mutfak kulpları, özellikle beyaz dolaplar ile uyumlu. Dilerseniz tercih edebilirsiniz.

2.Tasarım mutfak kulpları

Mutfak dolabınızın üst ve alt bölümlerinde tasarım ile tutacakların ayarlanması sağlanabilir. Ahşap olan bölgede açılan bir oyuk ile ahşap dolaplarda kulp görünümü olmadan kulp kullanılması sağlanabilir.

iç mimar danışmanlık
iç mimar danışmanlık

3.Silindir mutfak kulpları

Tercih edebilecekleriniz arasında silindir halinde olan modeller var. Geniş olan dolaplar için tercih edilebilir. Ayrıca mutfak için  modern bir görünüm yaratması da sağlanacaktır.

4.Ahşap renkli mutfak kulpları

Klasik bir görünüm için tercih edecekleriniz arasındadır. Bu durumda küçük oval şekilde olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Küçük dolaplar için uygun olan modeller arasında.

5.Düğme şeklinde mutfak kulpları

Genel olarak mutfak dolaplarının çekmeceli olan alanları için tercih ediliyor. Kullanımı son derece kolay olduğundan, renk açısından da uyumlu olanların tercih edilmesi ile gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Mutfak dolabı kulp seçimi için önerilenler arasından tercih yapabilirsiniz. Tamamen hem rahat kullanabileceğiniz hem de modern bir görünüm sağlayacak seçimler yapılabilir. Dekorasyonun en iyi şekilde tamamlanması durumunda, siz de mutfak konusunda ki seçimlerinizin sizi memnun edeceğini göreceksiniz. Tercih edip değerlendirebilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Kulpları

Akrilik Mutfak Dolabı
Pinterest

Malzeme olarak tercihiniz akrilik olabilir. Akrilik olan mutfak dolabı kulpları için renk seçenekleri oldukça fazladır. Modern bir görünüm sunan modeller arasından, dolabınız ve mutfağınız ile en uyumlu olan modeli seçebilirsiniz.

Counrty Mutfak Dolabı Kulpları

country mutfak
Pinterest

Son model bir tasarım için Country mutfak dolapları için seçim yapılabilir. Daha çok mat tonlar, kaliteli bir görüntü sağlayacaktır.

Seramik Mutfak Dolabı Kulpları

seramik kulp

Sade ve şık olan mutfak kulplarıdır. Renk seçenekleri ve tasarım konusunda seramik tercihi mantıklı olacak.

IKEA Mutfak Dolabı Kulpları

Pratik ve kullanışlı mutfak dolaplarıdır. Renk, malzeme ve tasarım konusunda çok sayıda seçenek var.

Pinterest

Mutfak Dolabı Kulp Seçimi ve Yorumları

seramik kulplar
Pinterest

Yorumlara bakıldığında en kullanışlı mutfak dolabı kulpları arasından seçim yapmak çok daha kolay olacak. Kullanıcıların yorumlarına bakarak siz de sizin mutfağınız için en doğru seçimin nasıl olacağına karar verebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yapılacak olan seçimin sonunda, dilediğiniz gibi dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Yorumları inceleyerek, siz de kararınızı verebilirsiniz. Doğru bir seçimle eşsiz dekorasyon…

Benim seçimim country mutfak kulpları oldu. Kaliteli ve şık görünüyor. Mutfağımızın dekorasyon renkleri ile de uyumlu olduğundan seçimimden çok memnun kaldım.

Mutfağım için en doğru seçim ikeadan oldu. Sebebi ise pratikliğin ilk sırada gelmesi. Kullanışlı olduğundan herkese de tavsiye ediyorum. Siz de tercih edebilirsiniz.

Kullanışlı mutfak kulplarından akrilik modelleri seçtim. Temizliği çok kolay. Temizlik konusunda takıntısı olanlar için mutlaka öneririm.

Not: İçerik Dekordiyon sitesinde yayınlanan blogdan alınmıştır.

Henüz mutfak yerleşim düzenini belirlemediyseniz önce Mutfak yerleşim düzenini belirlerken nelere dikkat etmelisiniz? yazımızı da okuyunuz